Okolí

Stravování v okolí

Restaurace hotelu Belevue, nálézá se přímo ve vedlejší hotelové budově. Občas mají v provozu i restaurace v hotelu Petr na protější straně cesty.

Občasně je otevřená také restaurace v penzionu M&M o několik desítek metrů dále.

Zvěřinové speciality, plzeňské pivo, dobré víno a další dobroty nabízí stylová restaurace v penzionu Anton vzdálená asi 200m kousek po cestě.

Pokud jste vyznavači vynikající české kuchyně v tomto kraji, ještě za přijatelnou cenu, neopomeňte navštívit asi kilometr vzdálenou restauraci Havlovka směrem k osadě Mariánská.

O něco blíže se v lese přes silnici na Boží Dar, nalézá restaurace v hotelu Berghoff.

Další restaurace různé kvality a specializace se nalézají o několik set metrů níže ve světoznámých radonových lázních Jáchymov.

Nákupní možnosti v okolí

Potraviny  nakoupíte nejblíže dole ve městě v Jáchymově, v několika asijských večerkách. V centru Jáchymova také naleznete vetší samoobsluhu JIP . Vcentru Jáchymova je také lékárna a řada dalších krámků nabízejících nápoje, esoteriku, suvenýry, tabák, drogérii, oděvní doplňky a další drobnosti. Několik luxusních obchodů s módou, šperky a dalším speciálním zbožím najdete v lázeňských hotelích. Za většími nákupy je lépe dojet do nedalekého Ostrova, kde najdete specializované obchody jako železářství, elektro, stavebniny a také velké prodejny jako Tesco, Lidl a řadu dalších.

Veřejná doprava

Nedaleko od našeho prázdninového domu je zastávka autobusu Jáchymov – Nové Město. Jízdní řád zde. Tato zastávka je vzdálena od objektu necelých 300metrů, tedy cca 6 minut chůze. Autobus zde jezdí z Mariánské přes Jáchymov a Ostrov do Karlových Varů a zpět. Další autobusy jezdí také z cenra Jáchymova.