Cestou na Boží Dar

Do nejvýše položeného města ve střední Evropě se lze dostat několika způsoby. Nejpohodlnější a nejrychlejší varianta je využít meziměstskou dopravu a na Boží Dar vyjet autobusem nebo vlastní autem.

Pro zdatnější a náročnější turisty je tu varianta pěší po žluté turistické značce. Na ní se napojíte u radnice v horní části města. Naproti radnici stoupá schodiště, u kterého narazíte na turistický rozcestník, jež Vám ukáže kudy se vydat na žlutou TZ. Cesta Vás převede přes Klobouk, okolo ohrady s koňmi, odkud budete cca 1 km klesat až na rozcestí s odbočkou k hotelu můstek. Budete pokračovat dál o žluté TZ. Odtud bude cesta necelé 4 km stoupat (převýšení cca 370m). Projdete lesem, až vystoupáte na náhorní planinu nad Božím Darem, odkud je úchvatný výhled. Tady už uvidíte městečko Boží Dar, takže po úvozové cestě sejdete pohodlně do města.

Ve městě se nachází vlastivědné muzeum a Informační centrum. kde Vám jistě ochotně poradí, kudy se vydat nebo nabídnou zajímavý výlet v okolí Božího Daru. Možností je více než dost.

(zdroj: www.mestojachymov.cz)